« Ožujak 2024 »

Susret s književnicom Majom Brajko-Livaković
Autor: Marija Smiljanić, 4. 11. 2016.

U sklopu programa obilježavanja Mjeseca hrvatske knjige, 4. studenog u Narodnoj knjižnici i čitaonici „Ivo Kozarčanin“ održan je književni susret za učenike 5. i 7. razreda s književnicom Majom Brajko-Livaković.  Susret je organizirala Narodna knjižnica i čitaonica „Ivo Kozarčanin“ u suradnji s nakladničkom kućom Alfa.

Maja Brajko-Livaković radi u jednoj knjižnici u Zagrebu te piše za djecu i mladež, a dvije njezine knjige uvrštene su na popis lektirnih naslova. Književnica je tijekom susreta učenicima predstavila svoje knjige Kad pobijedi ljubav (za koju je dobila književnu nagradu „Mato Lovrak“), Nije fer, Zatočenici Alge, Stakleni dvorac i Finka Fi. U svojim romanima pripovijeda o aktualnim problemima mladih, ovisnosti, obiteljskim odnosima, prijateljstvu, ljubavi te odgovornosti za vlastite postupke. Na književnom susretu autorica je s učenicima razgovarala o svim tim problemima te ih podsjetila na prave životne vrijednosti. Potaknula je učenike na razmišljanje, zapažanje ljepote koja nas svakodnevno okružuje te podsjetila na važnost čitanja. Ljubav prema pisanju i istinsko uživanje u njemu uspjela je prenijeti i na naše učenike od kojih su neki priznali da su se i sami okušali u pisanju.

Kako je to uobičajeno na književnim susretima, učenici su za Maju Brajko-Livaković imali mnogo pitanja, a ona je s njima rado podijelila svoju veliku ljubav prema prirodi, moru, i naravno, književnosti.

Veselimo se novim književnim susretima koji su uvijek dobar poticaj za upoznavanje i otkrivanje novih autora te čitanje njihovih djela.