Vijeće roditelja

Što je Vijeće roditelja?

Vijeće roditelja je tijelo u kojem sudjeluju roditelji učenika škole. Osniva se na početku školske godine, izborom predstavnika roditelja svakog razrednog odjela. Vijeće roditelja je poveznica roditelja i škole i predstavlja način na koji se svi zainteresirani roditelji mogu izravno uključiti u rad i funkcioniranje škole.

Zadaci Vijeća roditelja

• daje mišljenje o prijedlogu Školskog kurikuluma, Godišnjeg plana i programa rada škole
  • raspravlja o izvješćima ravnatelja o realizaciji Školskog kurikuluma, Godišnjeg plana i programa rada škole
  • razmatra pritužbe roditelja u svezi s odgojno-obrazovnim radom
  • predlaže mjere za unapređenje odgojno-obrazovnog rada
  • daje mišljenje i prijedloge u svezi s organiziranjem izleta, ekskurzija, športskih i kulturnih sadržaja škole
  •  daje mišljenje i prijedloge u svezi s uvjetima rada i poboljšanjem uvjeta rada u školi
  • daje mišljenje i prijedloge u svezi sa socijalno-ekonomskim položajem učenika i pružanjem odgovarajuće pomoći …..

Školski odbor

Što je Školski odbor?

Školski odbor je tijelo koje upravlja školskom ustanovom. Svaki školski odbor ima sedam članova čiji mandati traju četiri godine (osim člana iz Vijeća roditelja). Sastav Školskog odbora je slijedeći: tri člana ima osnivač škole, dva člana su iz redova učitelja te po jedan član iz Vijeća roditelja i Radničkog vijeća.

Zadaci Školskog odbora

• imenovanje i razrješenje ravnatelja
  • donošenje Statuta i Općih akata na prijedlog ravnatelja
  • donosi Školski kurikilum na prijedlog Učiteljskog vijeća
  • donosi Godinji plan i program rada na prijedlog ravnatelja
  • donosi Kućni red škole
  • donosi financijski plan na prijedlog ravnatelja
  • odlučuje i o zahtjevima radnika za zaštitu prava iz radnog odnosa
  • predlaže osnivaču promjenu djelatnosti te donošenje drugih odluka vezanih uz osnivačka prava
  • osnivaču i ravnatelju odbor daje i prijedlog te mišljenja o pitanjima važnim za rad i sigurnost u školskoj ustanovi.