« Travanj 2024 »

Projekt „DARoviti u fokusu“
Autor: Željko Lucić, 19. 6. 2023.

Projekt „DARoviti u fokusu“

Održana je druga edukacija u sklopu projekta „DARoviti u fokusu – izgradnja ljudskih kapaciteta u osnovnoškolskom sustavu odgoja i obrazovanja za rad s darovitim učenicima na područjima poduzetništva i aktivnog građanstva“ na kojoj je sudjelovalo deset djelatnika naše škole. Edukacija se održala virtualno 31. svibnja te 1. lipnja 2023. godine.

Glavni cilj projekta je izgraditi ljudske kapacitete 5 osnovnih škola u Hrvatskoj za rad s darovitim učenicima u područjima aktivnog građanstva i poduzetništva, a kroz unaprjeđenje vještina i kompetencija 75 učitelja i ostalih odgojno-obrazovnih djelatnika te izradu modela podučavanja i 4 nastavnih materijala.

Svrha projekta je podizanje kvalitete života, obrazovanja, zapošljavanja i rada darovitih učenika, kroz usavršavanje učitelja i drugih odgojno-obrazovnih radnika za rad s njima, i izradu nastavnih materijala u područjima aktivnog građanstva i poduzetništva, koji će biti dostupni za korištenje i drugima u osnovnom školstvu.

Nositelj projekta je Callidus - ustanova za obrazovanje odraslih, a naša škola se uključila kao jedan od partnera, zajedno s OŠ Krapinske Toplice, OŠ Ante Kovačić iz Marije Gorice, OŠ Kistanje, OŠ Zlatar Bistrica, FC Education Nordic te FC Adria Solutions d.o.o. Više o projektu možete pročitati na: Daroviti u fokusu.

Projekt se financira iz EGP financijskog mehanizma za razdoblje od 2014. do 2021. Više na:  EEA Grants | Financijski mehanizmi